Profesní svaz
sociálních pracovníků
v sociálních službách

Sekce sociálních služeb pro osoby bez domova

Republiková Sekce sociálních služeb pro osoby bez domova se zabývá specifickými potřebami členů APSS ČR, kteří jsou poskytovateli azylových domů, nocleháren a domů na půl cesty. Schází cca 3x ročně na setkáních, kterých obsahem je předávání informací a zkušeností, diskuse se zajímavými osobnostmi, vzdělávání formou seminářů a přednášek, reflexe palčivých témat atd. Sekce spolupracuje s Institutem vzdělávání při APSS ČR a podílí se na tvorbě a zajišťování specifických vzdělávacích programů určených sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách ve výše uvedených druzích sociálních služeb.

Cílem sekce je:

• zprostředkovat výměnu informací, zkušeností a příkladů dobré praxe
  • informovat členy o změnách legislativy a změny také iniciovat
  • ve spolupráci s Institutem vzdělávání APP ČR zajišťovat odborné vzdělávání, pořádat semináře, konference a setkání sekce
  • přinášet informace o novinkách v oblasti poskytování sociálních služeb, nových metod práce apod.
  • podílet se na vývoji specifických počítačových aplikací
  • reflektovat aktuální témata

APSS ČR